Gjurmë Shqiptare – Zbulimi që ndryshon historinë e shqiptarëve - Bota Sot
Gjurmë Shqiptare – Zbulimi që ndryshon historinë e shqiptarëve

Lajme

Gjurmë Shqiptare – Zbulimi që ndryshon historinë e shqiptarëve

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 11:31
Marin Mema

Zbulohet tempulli i lashtë në majën e një mali në Shqipëri. Çfarë ka ai të veçantë dhe a mund të ndryshojë këtë pjesë të historisë së shqiptarëve? Lidhja me kultin e Zeusit dhe përse arkeologët nuk kishin shkuar më parë?

Mos humbisni videon e plotë të dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat