Elvis Naçi: Tërmetet e vogla – sinjale, janë shenjë e madhe!

Lajme

Elvis Naçi: Tërmetet e vogla – sinjale, janë shenjë e madhe!

Më: 11 nëntor 2020 Në ora: 16:13
Elvis Naçi

Imami i njohur shqiptar, Elvis Naçi jep një shpjegim interesant rreth tërmeteve që ndodhin nëpër botë.

Ne veçanti, ai ka përmendur dridhjet e vogla të tokës.

“Janë sinjale, janë shenjë e madhe. Tërmet që nuk të vdes dhe nuk ta shemb shtëpinë është rahmet. Kur fillon të vjen më shpesh tërmeti, e përkujton më shpesh vdekjen, përkujton se ndoshta ka ardhur koha për me shku te i Madhi Zot.

Sipas tij, për myslimanët tërmetet janë këshillë dhe rahmet mëshirë, transmeton Indeksonline
“…kurse për ndonjë vend jo besimtar është dënim”, thotë ndër të tjera Naçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat