Mesazhi i Mlladiqit: Ruani “Republikën Srpskan”, unë nuk vlej më

Lajme

Mesazhi i Mlladiqit: Ruani “Republikën Srpskan”, unë nuk vlej më

Më: 8 qershor 2021 Në ora: 23:08
Ratko Mlladiq

Djali i Ratko Mlladiq, Darko Mlladiq, ka treguar disa nga fjalët që ia ka thënë babai i tij pasi i është rikonfirmuar se do të mbesë në burg përjetësisht për shkak të krimeve dhe gjenocidit të kryer në luftën e Bosnjës.

Mesazhi i Mlladiqit për njerëzit e tij ishte që të ruanin Republikën Serbe në Bosnje.

“Ratko e di se çfarë mendojnë njerëzit për të. Ai thotë se Republika Srpska duhet të mbrohet dhe se nuk është i rëndësishëm ai, por mbijetesa e Republikës Srpska”, ka thënë Darko, shkruan Kurir.

Djali i tij ka thënë se ai ishte veçanërisht mirënjohës ndaj kryetarit të Këshillit Gjyqësor i cili kishte një mendim të veçantë në vendim.

“Ai dukej mirë kur e vizitova. Ai u mbajt nga adrenalina, ne do të shohim se si do të ndikojë e gjitha në shëndetin e tij në ditët në vijim. Njerëzit kanë parë përmes qëllimit të tyre, asnjë forcë nuk mund të detyrojë një gënjeshtër të bëhet e vërtetë dhe Ratko e di atë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat