Ramush Haradinaj feston sot ditëlindjen, ja sa vite mbush

Lajme

Ramush Haradinaj feston sot ditëlindjen, ja sa vite mbush

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 09:33
Ramush Haradinaj

3 korriku është një datë e veçantë për ish-kryeministrin Ramush Haradinaj.

Haradinaj sot e feston ditëlindjen e tij të 54-të.

Ramush Haradinaj ka qenë edhe një nga eprorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai ka shërbyer si komandant i Zonës Operative të Dukagjinit.

Është i martuar me prezantuesen e njohur Anita Muçaj- Haradinaj dhe së bashku kanë tre fëmijë, dy djem dhe një vajzë, Trimin, Gjinin dhe Hanën.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka lindur më 3 korrik 1968, në fshatin Gllogjan të Deçanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat