Ambasadori shqiptar, në Preshevë - Bota Sot
Ambasadori shqiptar, në Preshevë

Lajme

Ambasadori shqiptar, në Preshevë

Më: 20 janar 2013 Në ora: 17:21

Në Preshevë sot ka mbërritur ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Shpëtim Çaushi, i cili është duke biseduar me përfaqësuesit e partive shqiptare të Luginës. Para Komunës ende qëndrojnë të tubuar disa dhjetëra qytetarë, kryesisht të rinj. Vendi prej nga është hequr lapidari i luftëtarëve të rënë të UÇPMB-së është ende i rrethuar me shirita të kuq dhe qytetarët aty gjatë ditës kanë ndezur qirinj. Në vendin ku ka qenë lapidari gjenden edhe buqeta me lule.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...