Ashton sot në Podgoricë, Tiranë e Shkup - Bota Sot
Ashton sot në Podgoricë, Tiranë e Shkup

Lajme

Ashton sot në Podgoricë, Tiranë e Shkup

Më: 15 prill 2013 Në ora: 09:03

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Catherine Ashton, do të nisë sot një turne të vogël ballkanike, për t’iu konfirmuar shteteve të rajonit, perspektivën evropiane.

Ashton nis ditën në Podgoricë, kurse më pas do të udhëtojë për në Tiranë dhe Shkup, thuhet në një njoftim të lëshuar nga zyra e saj.

Ende nuk dihet nëse ajo do të vizitojë Prishtinën dhe Beogradin pas dështimit të bisedimeve për arritjen e një marrëveshjeje mes palëve.

Por, sipas zyrës së saj për shtyp, nëse do të ketë “ndalesa tjera” dhe ndryshim agjende, përpos këtyre tri kryeqyteteve, do të ketë njoftim me kohë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...