Merr hov tregu i zi me prostituta shqiptare të Kosovës

Lajme

Merr hov tregu i zi me prostituta shqiptare të Kosovës

Më: 19 qershor 2013 Në ora: 18:18

Konsiderohet si fenomen i ri i krimit të organizuar. “Makrovët” e krimit po ja dalin që të rekrutojnë gjithnjë e më shumë vajza shqiptare të Kosovës, të cilat po ushtrojnë rolin e prostitutës. Mbi dhjetë “studente” që banojnë në lagjen “Emshir” në Prishtinë në grup të organizuara zhvillojnë aktivitetin e prostitutës në një Motel – Restorant që dikur ishte pikë karburanti, me ish pronar nga Suhareka, të mbikalimi i fshatit Henc, në Fushë Kosovë, magjistralja Prishtinë- Pejë. “Makrovi” kryesor që është organizator i “ndejave” konsiderohet se është nga rajoni i Skenderajt. Në këto “ndenja” organizohet për çdo mbrëmje pas orës 22:00 muzikë “live”, ku këndojnë këto vajza.
Muzika është “live” dhe bosët paguajnë para të majme edhe që “këngëtarja” të përshëndes zëshëm dhe publikisht “ekstra”miqtë, ose ndonjërin mik. Hidhet vallja rreth e rrotull sallës së lokalit dhe ndezët atmosfera. Vajzat goxha të zhveshura sillen rreth tavolinës së “myshterinjve”. Dirigjohen me gjeste nga “bosi” që qëndron ulur në ndonjërin cep të sallës.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të enjten në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësia e abonimit është në Zvicër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat