Policia e Kosovës e gatshme për protestën, njofton cilat rrugë do të bllokohen nesër - Bota Sot
Policia e Kosovës e gatshme për protestën, njofton cilat rrugë do të bllokohen nesër

Lajme

Policia e Kosovës e gatshme për protestën, njofton cilat rrugë do të bllokohen nesër

Më: 17 prill 2015 Në ora: 15:22

Në një komunikatë për medie, Polica e Kosovës ka njoftuar se janë bërë të gjitha përgatitjet lidhur me protestën që pritet të mbahet nesër.

“Si pjesë e planit operativ, janë bërë planifikimet për ri-orientimin e trafikut në rrugë alternative përgjatë kohës sa protestuesit shfrytëzojnë kalimin e tyre në rrugë, ku për këtë Policia e Kosovës kërkon mirëkuptim dhe apelon tek qytetarët që të shmangin vozitjen gjatë kohës së protestës në akset rrugore ku zhvillohet protesta, si në vijim:

Rruga “Garibaldi”;

Rruga “Gjorgj Bush”;

Rruga “Luan Haradinaj”;

Rruga “Robert Doll”;

Rruga “Kosta Novakoviq”;

Rruga “Bill Klinton”;

Rruga “Eqrem Çabej”;

Rruga “Agim Ramadani”;

Rruga “Xhemajl Prishtina”;

Rruga “Ilaz Agushi”;

Rruga “Ilir Konushevci”.

“Policia e Kosovës, si institucion i zbatimit të ligjit, do të ndërmarrë të gjitha veprimet konform Kushtetutës së Kosovës, ligjeve në fuqi dhe planit të hartuar, për të garantuar rendin dhe qetësinë publike, për mbarëvajtjen e protestës si dhe krijimin e mundësisë së lëvizjes së lirë të të gjithë qytetarëve.Policia e Kosovës njeh të drejtën e qytetarëve për tubime publike, fjalën e lirë, protesta e manifestime, në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Kosovës dhe ligjet në fuqi”, thuhet më tej në komunikatë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...