Momenti i arritjes së Bill Clinton dhe Madeleine Albright në Srebrenicë (Video) - Bota Sot
Momenti i arritjes së Bill Clinton dhe Madeleine Albright në Srebrenicë (Video)

Lajme

Momenti i arritjes së Bill Clinton dhe Madeleine Albright në Srebrenicë (Video)

Më: 11 korrik 2015 Në ora: 14:43

Ish presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish sekretarja e shtetit amerikan Madeleine Albright, i kanë nderuar me pjesëmarrjen e tyre viktimat e masakrës së Srebrenicës.

Ardhja e tyre është brohoritur nga mijëra qytetarë boshnjakë të mbledhur aty për të përkujtuar masakrën që goditi botën në vitin 1995.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...