Kështu gëzohen refugjatët që arrijnë gjallë në tokë (Foto) - Bota Sot
Kështu gëzohen refugjatët që arrijnë gjallë në tokë (Foto)

Lajme

Kështu gëzohen refugjatët që arrijnë gjallë në tokë (Foto)

Më: 7 shtator 2015 Në ora: 10:15

Peripecitë e shumta që po hasin refugjatë sirianë gjatë udhëtimit nëpër det, bëjnë që arritja në tokë të festohet si mision i realizuar.
Në fotografitë më poshtë shihen disa refugjatë duke festuar arritjen në bregdetin e një ishulli grek. Po ashtu edhe kushtet e mjerueshme që ata gjenden.
Pas festimit të arritjes, migrantët përgatisin batanijet për të fjetur në ishuj, shkruan dailymail, transmeton lajmi.net.
Me mijëra migrantë po arrijnë në Lesbos, më shpresën për të udhëtuar drejtë Athinës dhe vendeve tjera të Evropës.
Skena e fotografis së parë të lë përshtypjen se ata janë turistë, por realiteti është ndryshe. Në fakt gjendja reale paraqitet në fotografitë tjera që mund t’i shihni më poshtë.
Ata janë një grup refugjatesh, të cilët kanë ikur nga lufta në vendin e tyre, me shpresë që të gjejnë një jetë më të mirë dhe më të sigurt në tokën e premtuar për ta, Evropën.Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...