Euro 2016, Shqipëri-Portugali, Elbasani “vishet kuqezi”, mijëra tifozë nëpër rrugë (Foto) - Bota Sot
Euro 2016, Shqipëri-Portugali, Elbasani “vishet kuqezi”, mijëra tifozë nëpër rrugë (Foto)

Lajme

Euro 2016, Shqipëri-Portugali, Elbasani “vishet kuqezi”, mijëra tifozë nëpër rrugë (Foto)

Më: 7 shtator 2015 Në ora: 18:44

Elbasani është veshur kuqezi në prag të ndeshjes Shqipëri-Portugali.
Flamujt dhe aksesore të tjerë me simbolet shqiptare janë ekspozuar përgjatë bulevardit kryesore te qytetit.
Tifozët që kanë rrugëtuar nga Kosova janë të shumtë.
Policia e shtetit ka përforcuar masat në pritje të përballjes së kombëtares sonë me Portugalinë.
811 efektivë janë pozicionuar pranë stadiumit, në bulevardin kryesor si edhe rruget dytësore për mbarëvatjen e ndeshjes.
Në rast fitoreje ekipi ynë për herë të parë kualifikohet në një kompeticion të rëndësishëm siç është kampionati evropian “Euro 2016 ” që do luhet në Francë.Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...