Pa luftë dhe pa presion ia dorëzuan tokën mijëvjeçare Malit Zi! - Bota Sot
Pa luftë dhe pa presion ia dorëzuan tokën mijëvjeçare Malit Zi!

Lajme

Pa luftë dhe pa presion ia dorëzuan tokën mijëvjeçare Malit Zi!

Nga: Mimozë Lakna Më: 15 shtator 2015 Në ora: 18:35

A janë verbuar shqiptarët? Nëse klasa politike dhe zyrtarët e lartë janë aq të korruptuar, sa edhe diplomatët ndërkombëtarë po bëjnë thirrje të mos durohet ky turp, si mund t’ju besohen atyre marrëveshjet ndërkombëtare, si përcaktimi i kufirit me Malin e Zi?!
Japonia po vazhdon betejën në dy fronte me dy superfuqi më të mëdha se ajo ushtarakisht, Rusinë dhe Kinën për ishujt dhe vijën detare, të cilat ju morën pasi ajo kapitulloi në Luftën e Dytë Botërore. Edhe shumë shtete tjera vazhdojnë betejat demokratike ose me luftë edhe për dhjetëra hektarë tokë. Politikanët tanë i ranë sëpatë tokës së tyre, pa luftë dhe pa presion! Po çfarë na pret me Serbinë? Ky vendim pa mbështetje faktike shkencore,
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, i presin shumë punë të rëndësishme pas përfundimit të pushimeve verore. Njëra nga këto punë është edhe ratifikimi i marrëveshjes për Demarkacionin e Kufirit me Malin e zi. Opozita, e cila ishte më e zëshmja kundër këtij demarkacioni, duket se nuk do të jetë shumë e fuqishme në kundërshtimin e saj kur është puna tek votimi në Kuvend. Kjo, për shkak të mungesës së fuqisë në numra megjithëse, ka edhe deputet nga subjektet që janë në pozitë që janë kundër kësaj marrëveshjeje.
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vazhduar sërish akuzat ndaj Murat Mehës, kryetar i Komisionit për Përcaktimin e Demarkacionit me Malin e Zi.

Edhe burgu është pak

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të mërkurën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë dhe diasporë)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...