Bastet sportive rrisin mundësinë e fitores së Shqipërisë - Bota Sot
Bastet sportive rrisin mundësinë e fitores së Shqipërisë

Lajme

Bastet sportive rrisin mundësinë e fitores së Shqipërisë

Më: 9 tetor 2015 Në ora: 12:52

Duket se ndeshje mes Armenisë dhe Shqipërisë s'do përfundojë barazim, kjo edhe për shkak se Shqipëria duhet të luftojë vetëm për fitore. Por, pavarësosht se dje fitorja e Shqipërisë kishte koeficientin mesatar 2.5, sot ajo ka rënë në 2.25. Kjo tregon se shumica parashikojnë fitoren e Shqipërisë, ndërsa më pak parashikohet barazimi me 3.25, ndërsa fitorja e Armenisë me 3.2.

Humbja dhe barazimi për Shqipërinë do e çonte Shqipërinë në Play-off, ku do ndeshej me njërën nga ekipat si Turqia, Ukraina, Hungaria, Izraelit, por mbase edhe me Gjermaninë që mund të dal e treta./Bota sot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat