Austria pro votimit për Kosovën në UNESCO - Bota Sot
Austria pro votimit për Kosovën në UNESCO

Lajme

Austria pro votimit për Kosovën në UNESCO

Më: 9 nëntor 2015 Në ora: 12:35

Kanë vazhduar përplasjet në mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Rusisë për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO.

Ndërkohë, Austria ka thënë se është pro votimit të Kosovës për t’u anëtarësuar në UNESCO.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat