Sherifi pyet Thaçin: Pse nuk na mbështetën në UNESCO Japonia, Polonia...? - Bota Sot
Sherifi pyet Thaçin: Pse nuk na mbështetën në UNESCO Japonia, Polonia...?

Lajme

Sherifi pyet Thaçin: Pse nuk na mbështetën në UNESCO Japonia, Polonia...?

Më: 10 nëntor 2015 Në ora: 21:29

Sekretari i Nismës për Kosovën Bilall Sherifi ka pyetur zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm Hashim Thaçi se pse nuk e mbështetën Kosovën në UNESCO shtetet të cilat e kanë njohur Kosovën. Thotë se beteja në UNESCO është humb brenda shteteve që e kanë njohur Kosovën.
“Beteja është humb për shkak që ...çka ndodhi me Japoninë, mik i Kosovës, mik i Amerikës, mik i Bashkimit Europian? Çka ndodhi me Poloninë e cila imagjinoni është në gjendje të bëhet mburojë e Rusisë duke pranu madje të vendosë edhe raketa, nuk është në gjendje të votojë pro anëtarësimit të Kosovës në UNESCO. Beteja është humb brenda brenda shteteve të cilat e kanë njoftë Kosovën”, tha Sherifi në ‘Rubikon’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat