Ivanoviq në paraburgim deri më 17 shkurt - Bota Sot
Ivanoviq në paraburgim deri më 17 shkurt

Lajme

Ivanoviq në paraburgim deri më 17 shkurt

Më: 18 janar 2016 Në ora: 16:11

Liderit të Iniciativës serbe SDP Oliver Ivanoviqiti është vazhduar paraburgimi për një muaj, deri më 17 shkurt.

Bashëshortja e Ivanoviqit, Milena Popoviq- Ivanoviq tha për Tanjug tha se arresti shtëpiak i Ivanoviqit është zgjatur për një muaj, e jo dy siç ishte praktikë deri më tani.

Ajo ka shtuar se vendimi në rastin e tij mund të merret më 21 janar në Gjykatën Themelore në Mitrovicë.

Ivanoviq akuzohet për veprën penale krime të luftës kundër civilëve gjatë vitit 1999 dhe 2000.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...