​Ivanoviq në Gjykatë, seanca nuk fillon për shkak të problemeve me zërim - Bota Sot
​Ivanoviq në Gjykatë, seanca nuk fillon për shkak të problemeve me zërim

Lajme

​Ivanoviq në Gjykatë, seanca nuk fillon për shkak të problemeve me zërim

Më: 21 janar 2016 Në ora: 10:36

Në praninë e familjarëve Oliver Ivanoviq ka mbërritur në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës.

Ndaj tij për pak çaste pritet të jepet verdikti final për akuzën për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë në vitit 1999 dhe 2000, raporton Kp.

Por, seanca e paraparë të filloj tani nuk do të jetë gati edhe për pak minuta, pas problemeve që salla ka me zërimin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...