Fansat e Crvena Zvezda: Liri për Oliver Ivanoviqin - Bota Sot
Fansat e Crvena Zvezda: Liri për Oliver Ivanoviqin

Lajme

Fansat e Crvena Zvezda: Liri për Oliver Ivanoviqin

Më: 23 janar 2016 Në ora: 11:48

Fansat e Crvena Zvezda, në ndeshjen ndaj Unicaja në Euroligën e basketbollit, kanë shprehur pakënaqësinë e tyre me dënimin e liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq.

“Mjer për shtetin tonë kur na dënon EULEX-i i shqiptarëve. Liri për Oliver Ivanoviqin”, shkruhej në një transparent në shkallët e hallës Pioneer gjatë ndeshjes.

Një gjykatë e përbërë nga gjyqtarë të EULEX-it, në Gjykatën Themelore të Mitrovicës, ka dënuar, të enjten, Oliver Ivanoviqin me nëntë vjet burg, për krimet e kryera në vitin 1999.

Katër të mbrojturit tjerë, ish koloneli i policisë Dragoljub Delibasiq, profesori Aleksandar Lazoviq, avokati Ilija Vujaçiq dhe Nebojsa Vujaçiq janë liruar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...