Tërheqja e Hashim Thaçit nga kandidatura për President - Bota Sot
Tërheqja e Hashim Thaçit nga kandidatura për President

Lajme

E shtunë, 17 nëntor 2018

Tërheqja e Hashim Thaçit nga kandidatura për President

Nga: Arben Sylejmani Më: 23 shkurt 2016 Në ora: 16:43

Pas paralajmërimit të partive opozitare, se nga e dita e martë do të protestojnë ditë e natë, para ndërtesës së Qeverisë, në mënyrë që të pamundësojnë e zgjedhjen e liderit të PDK-së, Hashim Thaçi, president, analistë të ndryshëm në vend thonë, se e vetmja mundësi që vendi mos të shkojë drejt një konflikti është tërheqja e Thaçit nga kandidatura për të parin e shtetit.

Ata thonë, se lideri i PDK-së, Thaçi nëse vetëm pak ia dëshiron të mirën vendit, nuk do të duhej të garonte për këtë pozitë, pasi që sipas tyre, zgjedhja e tij, President, vetëm sa do të përshkallëzonte situatën e rëndë të krijuar mes pozitës dhe opozitës.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të merkurën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë dhe diasporë)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test