17 vite më parë u vra luftëtari Ismet Asllani - Bota Sot
17 vite më parë u vra luftëtari Ismet Asllani

Lajme

E hënë, 22 tetor 2018

17 vite më parë u vra luftëtari Ismet Asllani

Nga: H.O. Më: 24 mars 2016 Në ora: 17:35

Sot më 24 mars bëhen plotë 17 vite kur luftëtari i UÇK-së, Ismet Asllani nga Prapashtica u vra në priten e organizuar të 30 kriminelëve serbë.

Ismet Asllani ishte i vetëm kur u vra rreth orës 15.00 në Konjuh, rrugës për Lipjan.

Vetëm pak ditë më vonë, më 19 prill iu vranë edhe dy vëllezërit, Muharrem dhe Nazim Asllani, në fshatin Hallaq i Vogël.

Sot gjatë ditës është përkujtuar dëshmori i kombit, Ismet Asllani tek varri i tij dhe dy vëllezërve të tij, në Prapashticë./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test