Meshë falënderuese për shenjtërimin e Nënë Terezës - Bota Sot
Meshë falënderuese për shenjtërimin e Nënë Terezës

Lajme

Meshë falënderuese për shenjtërimin e Nënë Terezës

Më: 8 shtator 2016 Në ora: 23:28
Nënë Tereza

Kisha Katolike në Kosovë ka ftuar të gjithë besimtarët dhe njerëzit vullnetmirë në Meshën e falënderimit për shenjtërimin e Nënë Terezës dhe shugurimin e dy meshtarëve të rinj në Katedralen e Prishtinës të kushtuar Shenjtës Nënë Tereza.

Kjo meshë mbahet pas festës së madhe të shenjtërimit të Nënë Terezës në Vatikan, më 4 shtator nga Papa Françesku.

Mesha do të jetë në ora 11:00, e udhëhequr nga Imzot Dodë Gjergji, ipeshkëv i Kosovës

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...