Instituti sizmologjik: Dridhja e kosovës erdhi nga tërmeti në maqedoni - Bota Sot
Instituti sizmologjik: Dridhja e kosovës erdhi nga tërmeti në maqedoni

Lajme

Instituti sizmologjik: Dridhja e kosovës erdhi nga tërmeti në maqedoni

Më: 11 shtator 2016 Në ora: 15:49
Ilustrim

Tërmeti i cili u ndie pak minuta më parë në Prishtinë dhe në disa pjesë tjera të Kosovës nuk kishte të bënte me tërmet në Kosovë.

Sipas Institutit Sizmologjik të Kosovës, tërmeti ka ndodhur shtatë kilometra në periferi të Shkupit në Maqedoni, por që është ndier edhe në Kosovë, për shkak se janë shumë afër teritorialish.

“Tërmeti ka ndodhur afër kufirit të Kosovës, shtatë kilometra në lindje të Shkupit me magnitudë 5.1 të riterit, me kordinata 42.01/21.52, në thellësi prej 2 kilometra hiper-qendrore”, ka thënë për Insajderin Shemsi Mustafa, shef i Rrjetit Sizmologjik të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...