Ariu gjigant tmerron Elbasanin, kërkohet ndihma e ekspertëve nga Kosova - Bota Sot
Ariu gjigant tmerron Elbasanin, kërkohet ndihma e ekspertëve nga Kosova

Lajme

Ariu gjigant tmerron Elbasanin, kërkohet ndihma e ekspertëve nga Kosova

Më: 18 tetor 2017 Në ora: 09:26
Ilustrim

Një ari me përmasa gjigante i ka futur tmerrin banorëve të fshatit Polis Vilë në Elbasan. Sipas banorëve, ariu i frikshëm po i terrorizon ata ditën dhe natën, aq sa nuk dalin dot nga shtëpitë. Sipas tyre, ariu nuk ka frikë nga asgjë, dhe qentë janë zhdukur nga frika. Por as armët duket se nuk e ndalin këtë gjigant.

Banorët shkruajnë se kanë frikë të dalin nga shtëpitë, kanë frikë për fëmijët dhe nuk i dërgojnë ata në shkollë e gjithashtu kanë frikë të dalin të punojnë në bujqësi e të ushqejnë bagëtitë. Por mbi të gjitha ky ari po ha çfarë gjen përpara. Ndodhur në këtë situatë banorët kanë njoftuar organet kompetente, policinë, pushtetin vendor etj. Për të kapur ariun është krijuar një grup i posaçëm, por edhe ky grup ka frikë ti afrohet. Priten specialistë nga Kosova që ta paralizojnë kafshën e tmerrshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test