Një ditë më parë u takua me Ramën, sot u largua nga detyra - Bota Sot
Një ditë më parë u takua me Ramën, sot u largua nga detyra

Lajme

E shtunë, 20 tetor 2018

Një ditë më parë u takua me Ramën, sot u largua nga detyra

Më: 8 dhjetor 2017 Në ora: 00:36
Ramën me Kryemnistren polake

Një ditë më parë u takua me Kryeministrin Edi Rama, por sot u largua nga detyra. Kjo ka ndodhur me Kryeministren polake Beata Szydlo, e cila ka dhënë dorëheqjen nga posti qeveritar dhe nga funksionet e saj si kryetare partie.

Mateusz Moraëiecki, dikur këshilltar i ekonomisë në kabinetin e Donald Tusk, do të bëhet kryeministri i vendit, pasi u propozua nga komiteti politik i partise PiS.

Në krye të partisë është vendosur ministri i Financave dhe Zhvillimit Ekonomik, Mateusz Morawiecki.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test