Gjergj Dedaj thyen miliona zemra me postimin e tij në Facebook - Bota Sot
Gjergj Dedaj thyen miliona zemra me postimin e tij në Facebook

Lajme

E martë, 16 tetor 2018

Gjergj Dedaj thyen miliona zemra me postimin e tij në Facebook

Më: 11 dhjetor 2017 Në ora: 13:48
Gjergj Dedaj

Udhëtoi nëpër gjitha ato vende, e krejt i bëri për Kosovën. Kështu të paktën thotë njeriu i udhëtimeve, zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme Gjergj Dedaj.

Për plot 30 vite Dedaj nuk la vend të botës pa shkelur.

Edhe këtë herë me një biletë në dorë, ai ka postuar një foto në Facebookun e tij.
Po tregon se është nisur drejt Zvicrës.

Por thotë se do të kthehet sërish në Kosovë, pasi ky rrugëtim është veç një nga rrugëtimet e tij biblike, të lodhura e të përgjakshme…

Ky është postimi i plotë i udhëtarit Dedaj:

Ne aeroportin e Zurihut…!
-Rruget e mija te pergjakshme, per ty Kosove!
Afer tri dekada udhetova per ty Kosova ime, udhetova nga Prishtina dhe Tirana,ne Ëashington, Bruksel,Nju Jork, Toronto, Vankuver, Kork, Belfast, Londer, Berlin, Rome, Paris, Stamboll, Stokholm, Kopenhagen, Varshave, Helsiniki, Oksford, Glasgov, Oslo, Vjene, Bern, Gjeneve, Hage, Amsterdam,Madrid, Edinburg, Hamburg, Frankfurt,Sarajeve,Milano, Lugano,Andorra, Barcelona, Bon, Prage, Bratisllave, Lubjane, Zagreb, Palermo, Athine, Patra, Sofje, anembane botes, e deri ne Bagdad, po udhetova per tu lutur per Ty!
Rruget e mija biblike, te lodhura e te pergjakshme, nuk kane te ndalur..!
Mireupafshim , Kosove!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test