Dënohet turku që përdhunoi kalin - Bota Sot
Dënohet turku që përdhunoi kalin

Lajme

E martë, 16 tetor 2018

Dënohet turku që përdhunoi kalin

Më: 16 dhjetor 2017 Në ora: 14:58
Denohet per dhunim ndaj kafsheve

Duket e pabeueshme, por ka ndodhur në një qytet të Turqisë perëndimore.

Një bujk nga qyteti i Çorlusë në Turqi e kishte lidhur kalin për të kullotur në një arë, por kur është kthyer nuk e ka gjetur aty por disa dhjetra metra më poshtë dhe pranë tij në burrë me pantallonat e hequra, shkruan Hurriyet.

Pasi konstatoi situatën e pështirë, bujku njoftoi policinë, e cila erdhi në vend ngjarje duke dënuar me 170 euro autorin me akuzën e kryerjes së marrëdhënieve seksuale me kafshë.

I dënuari është një 35 vjeçar me inicialet E.Ç, i cili tashmë duhet të paguajë gjobën dhe të mos e çojë më ndërmend një gjë të tillë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test