Numër rekord i lindjeve në Gjinekologjinë e QKUK’së për 24 orë - Bota Sot
Numër rekord i lindjeve në Gjinekologjinë e QKUK’së për 24 orë

Lajme

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Numër rekord i lindjeve në Gjinekologjinë e QKUK’së për 24 orë

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 18:29
ilustrim

Gjatë ditës së djeshme në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare janë kryer 39 lindje.

Nënat kanë sjellë në jetë 25 fëmijë të gjinisë mashkullore dhe 14 vajza.

Me operacion cezarian kanë kryer lindjen 15 nëna. Ndërsa për herë të parë kanë lindur fëmijë 12 nëna.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test