“Te Rrethi” u hoq flamuri Kuq e Zi, por ja çfarë kishte hequr krimineli serb për ta bërë një gjë të tillë... - Bota Sot
“Te Rrethi” u hoq flamuri Kuq e Zi, por ja çfarë kishte hequr krimineli serb për ta bërë një gjë të tillë...

Lajme

E martë, 20 nëntor 2018

“Te Rrethi” u hoq flamuri Kuq e Zi, por ja çfarë kishte hequr krimineli serb për ta bërë një gjë të tillë...

Nga: P.R Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 13:10
Pamje nga lufta, ku shihet se si një kriminel, ushtar serb ngjitet mbi kulmin e një shtëpie ku ishte duke valuar flamuri Kuq e Zi dhe e heq atë.

Kur jemi në prag të shënimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, në Kosovë është zhvilluar një debat thuajse i panevojshëm rreth simboleve shtetërore dhe kombëtare.

Madje, mbrëmë në hyrje të Prishtinës, u hoq flamuri kombëtar, Kuq e Zi, dhe u zëvendësua me flamurin shtetëror të Kosovës.

Ndërsa, sot nisur edhe një protestë kundër zëvendësimit të flamurit shqiptar me atë shtetëror të Kosovës te vendi i quajtur “Te Rrethi” në kryeqytet.

Por, në rrjete sociale, ka filluar të qarkullojë një video nga lufta, ku shihet se si një kriminel, ushtar serb ngjitet mbi kulmin e një shtëpie ku ishte duke valuar flamuri Kuq e Zi dhe e heq atë, shkruan “Bota sot”.

Për më shumë shikojeni videon:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test