Sipas medieve serbe, Thaçi e Haradinaj janë hequr nga Lista e Interpolit - Bota Sot
Sipas medieve serbe, Thaçi e Haradinaj janë hequr nga Lista e Interpolit

Lajme

Sipas medieve serbe, Thaçi e Haradinaj janë hequr nga Lista e Interpolit

Më: 2 mars 2018 Në ora: 12:37
Interpoli

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe presidenti Hsahim Thaçi janë dy nga ish-komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të cilët janë hequr nga fletarrestet e Interpolit, shkruan “Blic” i Beogradit.

Sipas medias beogradase, ish-komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë hequr nga feltarrestet e kuqe duke anashkaluar komisionet kompetente të organizatës.

Ministri i Brendshëm i Kosovës Flamur Sefaj të martën njoftoi se ka marrë konfirmim nga Interpoli se kjo organizatë i ka pezulluar fletarrestet për ish-anëtarët e UÇK-së, të cilët Serbia i akuzon për krime lufte.

“Vendkalimet ndërkombëtare kufitare në të ardhshmen edhe zyrtarisht do të jenë të hapura për Ramush Haradinajn.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test