Shënohet Dita Ndërkombëtare e Infermierisë - Bota Sot
Shënohet Dita Ndërkombëtare e Infermierisë

Lajme

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Infermierisë

Më: 11 maj 2018 Në ora: 07:22
Foto ilustrim

Për nder të Ditës Ndërkombëtare të Infiermerisë, Kolegji Heimerer dhe Instituti i Evropës Juglindore për Politika Shëndetësore dhe Sociale, sot organizojnë Konferencën e Parë Ndërkombëtare të Infermierisë.

Tema e këtij viti do të jetë “Infermieria, zëri që udhëheqë – shëndeti e drejtë njerëzore”. Referuar temës dhe motos qe vendos ICN dhe një organizim i tillë do të shërbejë si një platformë për prezantimin dhe diskutimin e hulumtimeve inovative të bazuara në fakte mbi çështjet që mbizotërojnë në sektorin shëndetësor gjatë viteve të fundit. 

Kjo është një ngjarje vjetore, e cila përfshin një spektër të larmishëm të çështjeve që kanë të bëjnë me shkencat shëndetësore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...