Joviq tregon si duhet të normalizohen marrëdhëniet serbe-shqiptare - Bota Sot
Joviq tregon si duhet të normalizohen marrëdhëniet serbe-shqiptare

Lajme

E shtunë, 20 tetor 2018

Joviq tregon si duhet të normalizohen marrëdhëniet serbe-shqiptare

Më: 16 maj 2018 Në ora: 14:57
Damjan Joviq

Zëvendësdrejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Damjan Joviq, deklaroi sot se Beogradi është i vetëdijshëm për përgjegjësinë që në procesin e normalizimit të marrëdhënieve me Prishtinën duhet të ketë një qasje proaktive në gjetjen e një zgjidhjeje që do të çonte në normalizimin e marrëdhënieve mes serbëve dhe shqiptarëve.

Sipas tij, nuk është mirë të mbështetet në atë, siç tha, “forcë, e cila do të vijë nga jashtë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test