Masa e paraburgimit u zëvendësohet me arrest shtëpiak - Bota Sot
Masa e paraburgimit u zëvendësohet me arrest shtëpiak

Lajme

E shtunë, 20 tetor 2018

Masa e paraburgimit u zëvendësohet me arrest shtëpiak

Më: 17 maj 2018 Në ora: 09:38
Pallati i Drejtësisë

Gjykata e Apelit e Kosovës ka njoftuar se ua ka ndërprerë paraburgimin të pandehurve K.M., P.D., H.K.,K.G.,J.Sh. dhe E.Sh.

Sipas Apelit, pas ankesës, të pandehurve, konform dispozitave ligjore, masa e paraburgimi u është zëvendësuar më atë të arrestit shtëpiak, e cila do të zgjas nga data 16.05 deri më 10.07 të këtij viti.

“Personat në fjalë po dyshohen nga ana e prokurorisë, se kanë kryer në bashkëveprim veprën penale” Sulm ndaj personit zyrtar, në kryerjen e detyrave zyrtare” nga neni 140, paragrafi 3., lidhur me paragrafin 31, të Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test