Momenti kur deputeti i ndjerë Kujtim Paçaku turpëroi Adem Grabovcin - Bota Sot
Momenti kur deputeti i ndjerë Kujtim Paçaku turpëroi Adem Grabovcin

Lajme

E shtunë, 20 tetor 2018

Momenti kur deputeti i ndjerë Kujtim Paçaku turpëroi Adem Grabovcin

Më: 17 maj 2018 Në ora: 12:08
Kujtim Paçaku

Ish deputeti, Kujtim Paçaku gjatë legjislaturës së kaluar të Kuvendit të Kosovës, kishte turpëruar shefin e dikurshëm të grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovcin si dhe deputeten Safete Hadërgjonaj.

Kjo për shkak se në bisedat telefonike të Grabovcit, përgjime të publikuara, ishte dëgjuar ku komuniteti që ai përfaqësonte po cilësohej me termin ”gabel dhe magjup”, ndërsa nuk pranonte assesi të largohej nga foltorja pa dëgjuar kërkim faljen nga protagonistët e bisedës telefonike të përgjuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test