Alpinistja Uta Ibrahimi përsëri na bën të ndihemi krenar - Bota Sot
Alpinistja Uta Ibrahimi përsëri na bën të ndihemi krenar

Lajme

E enjte, 18 tetor 2018

Alpinistja Uta Ibrahimi përsëri na bën të ndihemi krenar

Nga: I.J Më: 21 maj 2018 Në ora: 07:52
Uta Ibrahimi

Alpinistja Uta Ibrahimi e ka bërë edhe njëher krenare Kombin Shqiptar.

Më 19 Maj 2018 në orën 06:15 ajo është ngjitur në majën e katërt më të lartë në tokë

Maja Lhotse ka një lartësi prej 8,516m, dhe është pika e tretë që alpinistja Ibrahimi viziton nga ekspedita e saj "14 Majet e Himalayave'.

Ashtu si edhe në majat tjera të larta edhe në Lhotse, së bashku Uta ngriti flamurin e kombit shqiptar dhe atë të Kosovës.

“Këtë ngjitje jau dedikoj të gjithë njerëzve të mirë të vendit tim, që e kanë dëshmu kur e përkahim të njëri tjetrit, ecim të gjithë përpara” ka shkruar Uta ibrahimi ndër të tjera në mesazhin bashkangjitur fotografisë flamurin e kombit shqiptar dhe atë të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test