Arsyet e konfliktit ku u përfshinë familjarët e Sekiraqës - Bota Sot
Arsyet e konfliktit ku u përfshinë familjarët e Sekiraqës

Lajme

E diel, 18 nëntor 2018

Arsyet e konfliktit ku u përfshinë familjarët e Sekiraqës

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 19:38
Ilustrim

Sherri që ndodhi mbrëmë në mes të familjarëve të Enver Sekiraqës dhe dy personave të tjerë dyshohet të ketë filluar vite më parë.

Burime të Kallxo brenda Prokurorisë thonë se disa vite më parë, konkretisht në vitin 2015, Zenel Jashari, i cili mbeti i plagosur mbrëmë, dyshohet se e kishte plagosur Bahri Abazin, vëllanë e Jan dhe Fatlum Abazit, që të tre njerëz me lidhje familjare me Naser e Enver Sekiraqën.

Sipas këtyre burimeve, Jan Abazi ende nuk është arrestuar ndërsa vëllai i tij Fatlumi, dhe Naser Sekiraqa janë në arrest.

Lajmin e plotë mund ta lexoni KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test