Dialogu i Brukselit, temë kyçe e takimit Vuçiq – Macron - Bota Sot
Dialogu i Brukselit, temë kyçe e takimit Vuçiq – Macron

Lajme

E premte, 19 tetor 2018

Dialogu i Brukselit, temë kyçe e takimit Vuçiq – Macron

Më: 13 korrik 2018 Në ora: 10:11
Aleksandar Vuçiq dhe Emmanuel Macron

Marrëdhëniet dypalëshe, bashkëpunimi ekonomik dhe dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës do të jenë tema kyçe në takimin e Presidentit të Serbisë dhe atij të Francës, Aleksandar Vuçiq dhe Emmanuel Macron të martën në Paris.

Siç shkruajnë mediat serbe, duke iu referuar burimeve nga Qeveria, pritet që takimi mes dy presidentëve të mbahet në përbërjen më të ngushtë, pas së cilës do të ketë edhe drekë.

Përveç Vuçiq dhe Macron, takimi do të ndiqet nga bashkëpunëtorët e tyre më të afërt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test