Gjuriq: Me marrëveshje me Kosovën, serbët do të kenë më shumë territor... - Bota Sot
Gjuriq: Me marrëveshje me Kosovën, serbët do të kenë më shumë territor...

Lajme

E premte, 16 nëntor 2018

Gjuriq: Me marrëveshje me Kosovën, serbët do të kenë më shumë territor...

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 15:49
Foto ilustrim

Drejtori i Zyrës për Kosovën Marko Gjuriq ka deklaruar se Beogradi e Prishtina janë me milje larg marrëveshje së përbashkët.

Megjithatë, ka thënë ai, nëse arrihet marrëveshje, serbët do të fitojnë më shumë.

"Mos lejoni të ju gënjejë ndokush se me marrëveshje, nga e cila jemi larg me milje, do të keni më pak se sa që keni ta. Me atë marrëveshje, po u arrit, serbët në Kosovë mund të kenë vetëm më shumë", ka thënë Gjuriq.

Ai ka shtuar se Serbia me atë marrëveshje do të ketë më shumë territor, të drejta, prona, fuqi institucionale dhe ndihmë financiare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test