Gjuriq thotë se po sulmohen serbët e kthyer në Kosovë - Bota Sot
Gjuriq thotë se po sulmohen serbët e kthyer në Kosovë

Lajme

Gjuriq thotë se po sulmohen serbët e kthyer në Kosovë

Më: 12 gusht 2018 Në ora: 10:03
Marko Gjuriq

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar se sulmet ndaj serbëve që kthehen në Kosovë janë anti-civilizuese dhe rezultat i mosndëshkimit të sulmeve të përsëritura të armatosura kundër serbëve, shkruan gazeta serbe.

Ai ka kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare në Kosovë që të bëjë më shumë në këtë drejtim dhe të hetojë rastet e tilla.

Pasi, sipas Gjuriq, organet e Kosovës nuk kanë vullnet për të mbrojtur serbët.

Gjuriq po i referohej një rasti që mediat serbe raportojnë se ka ndodhur mbrmë vonë në një fshat në Istog.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...