Gjuriq: Presidenti Vuçiq do të sjellë vendim në interes të serbëve dhe Serbisë - Bota Sot
Gjuriq: Presidenti Vuçiq do të sjellë vendim në interes të serbëve dhe Serbisë

Lajme

Gjuriq: Presidenti Vuçiq do të sjellë vendim në interes të serbëve dhe Serbisë

Më: 8 shtator 2018 Në ora: 10:00
Marko Gjuriq

Shefi i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën të Serbisë, Marko Gjuriq ka deklaruar se qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë po e presin me padurim vizitën e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pasi kjo vizitë do të thotë siguri për ata.

"Presidenti Vuçiq do të vijë të shohë të gjithë serbët në Kosovë. Ne presim me padurim këtë dhe ne do të dëgjojmë të gjitha argumentet dhe arsyet të cilat do të sjellin vendimin më inteligjent dhe më të mirë në interes të serbëve dhe Serbisë", ka thënë Gjuriq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...