Vulin kërcënon pas protestës: Ushtria e gatshme të ndërhyjë - Bota Sot
Vulin kërcënon pas protestës: Ushtria e gatshme të ndërhyjë

Lajme

Vulin kërcënon pas protestës: Ushtria e gatshme të ndërhyjë

Më: 9 shtator 2018 Në ora: 10:08
Aleksandar Vulin

Ministri i Mbrojtjes Aleksandar Vulin tha se ushtria serbe do të respektojë vendimet e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që është komandant suprem.

Ai tha se gjithçka që urdhëron do të zbatohet.

“Presidenti është komandanti suprem i Forcave të Armatosura të Serbisë dhe gjithçka që ai thotë do të kryhet. Ai mund të urdhërojë përdorimin e ushtrisë dhe çdo gjë që ai thotë do të bëhet”, ka thënë Vulin, përcjellin mediat serbe.

“Ai është ai që do të vendosë për këtë, nëse ai thotë se siguria e tij duhet të garantohet në vendin ku ai dëshiron të shkojë, kjo do të bëhet”, tha Vulin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat