Daçiq: Është mirë që Thaçi e di se Serbia nuk do ta pranojë Kosovën - Bota Sot
Daçiq: Është mirë që Thaçi e di se Serbia nuk do ta pranojë Kosovën

Lajme

Daçiq: Është mirë që Thaçi e di se Serbia nuk do ta pranojë Kosovën

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 15:33
Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq

Serbia nuk mund ta pranojë pavarësinë e Kosovës, dhe është mirë që këtë e di edhe vetë presidenti Hashim Thaçi, ka thënë ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq.

Një problem i pazgjidhur kosovar, vlerëson Daçiq, kërcënon të bllokojë perspektivën e zhvillimit të Beogradit dhe Prishtinës.

"Serbia nuk do ta njohë Kosovën dhe pastaj të vazhdojnë bisedimet. Kjo sigurisht nuk do të ndodhë", u shpreh ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...