Gjuriq: S’ka zgjidhje për Kosovën pa marrëveshje me Serbinë - Bota Sot
Gjuriq: S’ka zgjidhje për Kosovën pa marrëveshje me Serbinë

Lajme

E premte, 19 tetor 2018

Gjuriq: S’ka zgjidhje për Kosovën pa marrëveshje me Serbinë

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 10:29
Marko Gjuriq

Nuk ka zgjidhje për çështjen e Kosovës pa marrëveshje me Serbinë.

Kështu ka deklaruar  drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën,  Marko Gjuriq  sipas të cilit  Serbia do një zgjidhje kompromisi dhe nuk do të pranojë asnjë propozim poshtërues si zgjidhje, transmeton Klan Kosova.

Ai i tha mediave swerbe se braktisja e djeshme e konferencës mbi politikën e përbashkët të jashtme dhe të sigurisë të BE në Vjenë nga ana e Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit të Serbisë  për mënyrën në të cilën u prezantua Kosova, tregon se asgjë nuk është zgjidhur./klankosova.tv/.,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test