Jeremiq: Vuçiq po e afron Kosovën në OKB - Bota Sot
Jeremiq: Vuçiq po e afron Kosovën në OKB

Lajme

Jeremiq: Vuçiq po e afron Kosovën në OKB

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 11:52
Kryetari i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq,

Kryetari i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, Vuk Jeremiq sërish ka kundërshtuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Kryetari i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, Vuk Jeremiq ka deklaruar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nuk duhet të lejojë arritjen e marrëveshjes që do ta mundësonte antarësimin e Kosovës në organizatën e Kombeve të Bashkuara

“Nëse lejojmë regjimin të arrijë marrëveshje për përcaktimin e kufijve të Serbisë dhe anëtarësimin e Kosovës në OBK, atëherë Vuçiq do të pajtohet me mendimin e një pjese të bashkësisë ndërkombëtare që dëshirojnë t’ia pamundësojnë Serbisë të jetë shtet i vendosur demokratik”, deklaroi ai. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...