Shembull për veteranët mashtrues: Ja si shpëton komandant Hoxha nga predha gjatë luftës ballë për ballë me armikun - Bota Sot
Shembull për veteranët mashtrues: Ja si shpëton komandant Hoxha nga predha gjatë luftës ballë për ballë me armikun

Lajme

Shembull për veteranët mashtrues: Ja si shpëton komandant Hoxha nga predha gjatë luftës ballë për ballë me armikun

Nga: N.Sh Më: 19 tetor 2018 Në ora: 15:56
Komandant Hoxha, pamje nga video

Kjo pamje gjatë luftimeve të komandant Hoxhës, flasin shumë për veteranët mashtrues, të cilët lufta e fundit në Kosovë, nuk i kishte gjetur në front, shumica prej tyre ishin skutave duke ikur apo edhe jashtë Kosovës, si disa “komandantë” të cilët tërë luftën nga hotelet e Tiranës e kanë kryer, shkruan gazeta “Bota sot”.

Në këtë video, komandant Hoxha shihet duke luftuar me armikun serb, i cili për fat të mirë shpëton nga një granat e hedhur në drejtimin e tij.

Sakrificës dhe guximit të komandantëve ua kanë lakmi të gjithë, por atyre që ishin jashtë Kosovës, dhe atyre që tashmë pas luftës në Kosovën e lirë e rritën numrin në 60 mijë veteranë.

E tillë do të mbetet edhe vepra e komandat Hoxhës, i cili u shqua për guximin dhe trimërinë në luftën e Kosovës, ku nuk kursej asgjë për të mbrojtur vendin në kohën më të vështirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...