Vendet më të rrezikshme të botës, ja ku radhitet Kosova - Bota Sot
Vendet më të rrezikshme të botës, ja ku radhitet Kosova

Lajme

Vendet më të rrezikshme të botës, ja ku radhitet Kosova

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 00:08

Turistët janë paralajmëruar se do të jenë në rrezik nëse do të vizitojnë një numër të madh të vendeve në kontinentin e Afrikës, Azisë dhe Amerikës së Jugut.

Ndër fushat e përfshira në “Hartën e Rrezikut” për vitin 2019 janë Turqia, Tajlanda, Indonezia dhe Republika Domenikane.

Harta, botuar nga “International SOS”, shqyrton të gjitha rreziqet me të cilat përballen turistët duke filluar nga siguria mjekësore për në siguri rrugore.

Gjithashtu, zonat aktive të luftës – përfshirë Afganistanin, Somalinë dhe Libinë – janë ndër vendet më të rrezikshme në botë.

Megjithatë, vendet si Kosova dhe Shqipëria konsiderohen si të sigurta për t’u vizituar, sipas International SOS.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...