Vuçiq dhe zyrtari i lartë gjerman flasin për dialogun e Brukselit - Bota Sot
Vuçiq dhe zyrtari i lartë gjerman flasin për dialogun e Brukselit

Lajme

Vuçiq dhe zyrtari i lartë gjerman flasin për dialogun e Brukselit

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 08:56
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Kryetari i Komisionit për Çështjet Evropiane në Bundestagun gjerman Gunther Krichbaum

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Kryetari i Komisionit për Çështjet Evropiane në Bundestagun gjerman Gunther Krichbaum kanë diskutuar marrëdhëniet dypalëshe, dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës dhe rrugën evropiane të Serbisë.

Kreu i shtetit serb theksoi se marrëdhëniet midis dy vendeve janë shumë të mira dhe se ato karakterizohen nga një bashkëpunim i rëndësishëm në të gjitha fushat, duke theksuar se orientimi strategjik i Serbisë është anëtarësimi i plotë në BE dhe se Serbia është plotësisht e angazhuar për zbatimin e reformave afatgjate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...