“Bllokohet” kufiri Kosovë-Shqipëri, ja çfarë po ndodhë në pikën doganore në Vermicë - Bota Sot
“Bllokohet” kufiri Kosovë-Shqipëri, ja çfarë po ndodhë në pikën doganore në Vermicë

Lajme

“Bllokohet” kufiri Kosovë-Shqipëri, ja çfarë po ndodhë në pikën doganore në Vermicë

Nga: P.R Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 18:00
Pamje nga pika doganore në Vermicë në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Kolona të gjata janë krijuar në pikën doganore në Vermicë në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Sipas dëshmitarëve në vendin e ngjarjes, krejt kjo po ndodhë për shkak të vonesave nga doganierët e Kosovës.

Një dëshmitar, ka treguar për “Bota sot”, se kolona të gjata deri në 5 kilometra janë krijuar në pjesën nga Shqipëria, saktësisht tek Restorant “Syla”, duke krijuara pritje shumë të gjata.

Për më shumë shikojeni fotot dhe videot nga vendi i ngjarjes:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...