Drecun: Kosova e vetëshpallur nuk ka perspektivë - Bota Sot
Drecun: Kosova e vetëshpallur nuk ka perspektivë

Lajme

Drecun: Kosova e vetëshpallur nuk ka perspektivë

Më: 12 dhjetor 2018 Në ora: 11:21
Kryetari i të ashtuquajturit komision parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun

Kryetari i të ashtuquajturit komision parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun ka thënë se sa më shumë të qartësohet situata që siç e ka quajtur ai ” e ashtuquajtura Kosovë” nuk ka ndonjë perspektivë, edhe  Prishtina do të jetë më e gatshme për bisedime.

“Kjo është ajo që Ramush Haradinaj po bën tani me taksën, duke sulmuar drejtpërdrejt mbijetesën e popullit serb, kjo është përpjekja më e fuqishme dhe e fundit për ta detyruar Serbinë të njohë këtë shtet të vetëshpallur”, tha Drecun për mediat serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...