Vuçiq shumë afër shkarkimit, shikoni si është mbushur Beogradi nga protestuesit - Bota Sot
Vuçiq shumë afër shkarkimit, shikoni si është mbushur Beogradi nga protestuesit

Lajme

Vuçiq shumë afër shkarkimit, shikoni si është mbushur Beogradi nga protestuesit

Më: 15 dhjetor 2018 Në ora: 21:03
Aleksandar Vuçiq

Mijëra protestues kanë dal rrugëve të Beogradit ku ata kanë planifikuar të mblidhen pranë ndërtesës së Kuvendit të Serbisë dhe selisë së Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Protestuesit në krye me aktorin, Tihomir Staniç dhe akademikun Dushan Teodoroviq kryesojnë protestuesit me një pankartë ku shkruan “Stop kamishave të përgjakshme”.

Image

 

Derisa rrugët kryesore janë bllokuar disa qytetar kanë veshur jelek të verdhë ndërsa ata i shoqëron një kamion me altoparlantë.

Mediat serbe raportojnë se deri tani nuk është shënu e asnjë incident.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...