Librat që duhet t’i lexoni sipas miliarderëve Bill Gates, Warren Buffett dhe Mark Cuban - Bota Sot
Librat që duhet t’i lexoni sipas miliarderëve Bill Gates, Warren Buffett dhe Mark Cuban

Libra

Librat që duhet t’i lexoni sipas miliarderëve Bill Gates, Warren Buffett dhe Mark Cuban

Më: 31 janar 2019 Në ora: 12:21
Bill Gates dhe Warren Buffet

Leximi është diçka që ka mbështetje nga shkenca dhe nga njerëzit.

Ka shumë njerëz që e kanë ushtruar veten përgjatë viteve që të bëhen lexues të rregullt.

Nëse jeni duke u përpjekur të lexoni, atëherë mendimi juaj i parë është se duhet të lexoni diçka që liderët e botës janë duke e lexuar.

Fatmirësisht, liderët më të suksesshëm të biznesit, si Bill Gates, Warren Buffet dhe Mark Cuban, janë lexues të rregullt.

Andaj, nëse jeni duke u përpjekur të qëndroni produktivë gjatë këtij viti duke lexuar libra, më poshtë i keni disa libra që rekomandohen nga këta liderë të suksesshëm.

1: “How to Turn Down a Billion Dollars” nga Billy Gallagher

2: “When: The Scientific Secrets of Perfect Timing” nga Daniel Pink

3: “The Best Team Wins: The New Science of High performance” mga Adrian Gostick dhe Chester Elton

4: “Thinking in Bets: Making Smarter Decisions When You Don’t have All the Facts” nga Annie Duke

5: “The Square and the Tower: Networks, Power, From the Freemasons to Facebook” nga Niall Ferguson

6: “Burn the Business plan: What Great Entreprenuers really do” nga Carl J. Schramm

7: “Quirky: The remarkable story of the traits, foibles, and genius of breakthrough innovator who changed the world” mga Melissa A. Schilling

8: Meltdown: Why our systems fail and what we can do about it” nga Chris Clearfield.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...